Kuligi Istebna

 

KULIGI ISTEBNA.

Organizujemy konne kuligi w Istebnej z ogniskiem i pieczeniem kiełbasy.

Trasa:

Ruszamy z pod Wyciągu Złoty Groń i jedziemy drogą leśną w stronę Stecówki w połowie drogi mamy Bacówkę

Czas przejazdu konnego kuligu trwa w granicach 1 godziny. Jedne sanie w których mieści się 12 osób ciągną dwa konie z naszej stajni. Trasa kuligu o długości 4,5 km biegnie z przełęczy Kubalonka leśną drogą wiodącą lekko w dół aż przez las docieramy do Przełęczy Szarculi. Następnie w kierunku schroniska na Stecówce, podczas przejazdu saniami można zobaczyć przepiękną zimową panoramę Beskidów.

W Bacówce rozpalamy ognisko i można sobie posiedzieć lub potańczyć przy muzyce. Można zamówić sobie pieczenie kiełbas przy ognisku, ciepłe napoje typu grzaniec, herbata lub zamówić sobie kapele góralską. Serwujemy jedzenie np. pieczenie kiełbasek (chleb, keczup, musztarda) herbata, wino grzane, kwaśnica, chleb ze smalcem oscypek, kita z kapusta.

Ceny są uzgadniane telefonicznie i indywidualnie dla każdego kuligu gdyż zależą od ilości osób oraz czy będzie sam przejazd czy również ognisko i pieczenie kiełbasy – wszystko jest do uzgodnienia.

Uczestnicy naszego konnego kuligu będą mogli się przekonać, jak piękne są nasze okolice zimą gdy w około jest gruba warstwa śniegu.

Atrakcją dla najmłodszych jest górka na której dzieci mogą pozjeżdżać na sankach oraz są kucyki do jeżdżenia.

W razie braku śniegu dysponujemy bryczką i wozem.

Serdecznie Zapraszamy

Kuligi Istebna

Kuligi Istebna

KILKA SŁÓW O STECÓWCE.

Stecówka (760 m n.p.m.) część miejscowości Istebna w Beskidzie Śląskim. Położona jest na rozległej polanie, opadającej ku południowi z grzbietu biegnącego od Karolówki. Na zachód, w stronę Kubalonki z polany obok Schroniska można obejrzeć panoramę najładniejszych widoków w Beskidach. Sprzed schroniska rozciąga się na południe ponad doliną Olzy panorama gór. Najbardziej atrakcyjnym, bo nie zabudowanym jeszcze, Złotym Groniem w Istebnej oraz na Ochodzitą w Koniakowie. Kilkaset metrów na północ od Stecówki oraz czerwonego szlaku płynie Czarna Wisełka w dolinie całkowicie zalesionej.