Kuligi Istebna

 

KULIGI ISTEBNA – Zabawa tańce i góralska atmosfera.

Serdecznie zapraszamy Państwa na niezapomniane kuligi Istebna, pełne radości, tańców i góralskiego klimatu! Nasza przygoda rozpoczyna się spod Wyciągu Złoty Groń lub Zagroń, skąd ruszamy w malowniczą trasę. Podczas przejażdżki możecie podziwiać przepiękne świerki okryte grubą warstwą śniegu oraz słuchać kojącego szumu leśnych strumyków. Widok sunących sań na tle zaśnieżonych lasów sprawia, że pragnie się, aby ta magiczna chwila trwała jak najdłużej.

W połowie naszej malowniczej drogi zatrzymujemy się w naszej tradycyjnej bacówce, gdzie czeka na Was serdeczne poczęstunek pełen regionalnych smakołyków. Zapraszamy do skosztowania naszych wyjątkowych specjałów i do wspólnej zabawy przy dźwiękach góralskiej muzyki, której towarzyszyć może także kapela. Atmosfera jest niesamowita, a czas spędzony przy ognisku i śpiewie przeniesie Was w magiczny świat góralskich tradycji.

Po zakończonej biesiadzie powracamy na miejsce startu kuligu, pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach. Zapewniamy, że nasz kulig to nie tylko podróż wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów, ale także niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w kulturę góralską. Dołączcie do nas i wspólnie stwórzmy wspomnienia, które pozostaną w Waszych sercach na zawsze!

Ceny są uzgadniane telefonicznie i indywidualnie dla każdego kuligu gdyż zależą od ilości osób oraz czy będzie sam przejazd czy również ognisko i pieczenie kiełbasy – wszystko jest do uzgodnienia.

Uczestnicy naszego konnego kuligu będą mogli się przekonać, jak piękne są nasze okolice zimą gdy w około jest gruba warstwa śniegu.

Atrakcją dla najmłodszych jest górka na której dzieci mogą pozjeżdżać na sankach oraz są kucyki do jeżdżenia.

W razie braku śniegu dysponujemy bryczką i wozem.

Serdecznie Zapraszamy

Kuligi Istebna

Kuligi Istebna

KILKA SŁÓW O STECÓWCE.

Stecówka (760 m n.p.m.) część miejscowości Istebna w Beskidzie Śląskim. Położona jest na rozległej polanie, opadającej ku południowi z grzbietu biegnącego od Karolówki. Na zachód, w stronę Kubalonki z polany obok Schroniska można obejrzeć panoramę najładniejszych widoków w Beskidach. Sprzed schroniska rozciąga się na południe ponad doliną Olzy panorama gór. Najbardziej atrakcyjnym, bo nie zabudowanym jeszcze, Złotym Groniem w Istebnej oraz na Ochodzitą w Koniakowie. Kilkaset metrów na północ od Stecówki oraz czerwonego szlaku płynie Czarna Wisełka w dolinie całkowicie zalesionej.